8 Temmuz 2012 Pazar

Süleyman Pekin (Tanıtım Özel Sayısı)

Süleyman Pekin
(Öğretmen, şair, yazar, tarihçi, profesyonel sendikacı)Süleyman Pekin
        Sevgi, saygı, hoşgörü, vefa, yardımlaşma, paylaşma, fedakarlık ve benzeri erdemlerle donanmış Süleyman Pekin'i  bütün yönleriyle tanıtmak isterdik elbet; ama buna zamanımız yetmez. 
        Pekin'in öğretmenliğini, eğitimciliğini amirleri değerlendirerek kendilerine takdir ve teşekkür vermişlerdir; ancak inanıyorum ki en güzel değerlendirmeyi öğrencileri yapacaktır.
        Pekin dernekçilik ve sendikal faaliyetleriyle Kocaeli Oskarları denilen başarı belge ve plaketleri almıştır; ancak onun için en büyük oskar gönülleri kazanmış olmaktır.
        Pekin'in bir de şairlik ve yazarlık yönleri  vardır ki bu yönleriyle de insanlara faydalı olmaya devam edeceğine inancımız tamdır. 
        Pekin'in şiirlerine, köşe yazılarına, tebliğ ve konferanslarına  bağlantı kurmakla yetineceğiz. Kitaplarından kısaca söz edeceğiz . Ayrıntılı inceleme yapmak isterdik; ama bunun için uzman olmak gerek. Yine inanıyorum ki Pekin'in eserleri uzmanlarca özellikle incelemeye alınacaktır.
        Pekin eserlerine yansıttığı çok yönlü bilgisi, kültürü ve ince mizah anlayışıyla tüm okuyucularının düşünmesini, çağrışımlar yapmasını sağlamaktadır. 
        Özetle Süleyman Pekin insanlara faydalı olmaktadır.
        Ne mutlu "İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır." diyen Peygamberimizin (sav) sözünü ilke edinenlere.

       Sabahattin Gencal
       (Emekli Öğretmen)

Süleyman Pekin'in
Hayatı


Çok okuyan kişi, bunu bir yere anlatmadığı zaman
kendisini zorlamaya başlamaktadır.
Kalemle, fırçayla kendinizi bir şekilde ifade etmelisiniz.
Süleyman Pekin

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder